En iyi wordpress SEO eklentisi

Herkesin aklına sürekli olarak takılan ve sık sık araştırılan fakat tam olarak cevaba ulaşılamayan bu konuya değinmek istiyorum. En iyi wordpress SEO eklentisi araştırmalarımda Seo eklentilerini listeleyen ve özelliklerini yazmaktan daha öteye gidememiş paylaşımlarla karşılaştım. Bu konuyu araştıran bir insan çoğu eklentinin özelliklerini zaten biliyordur. Sadece yazılmış olan bu boş Yazılar arasında dolaşmaktan başka bir şey gelmiyordu elimizden ve aklımızdaki o soru işaretini gideremiyorduk. Eklentileri kıyaslamak veya özelliklerini saymak yerine en iyi SEO eklentisini seçip paylaşmaya karar verdim.

En iyi eklentiyi seçmek kolay değil ve çok ciddi bir karar. Bu seçimi yaparken tüm sistemleri göz önünde bulundurdum ve tüm bu sistemler için en iyi performansı sunan eklentiyi ön plana çıkardım. Kendi tecrübelerime de dayanarak bu kararın en iyi olması için bir çok test uyguladım. Eklentiyi açıklamadan önce, öncelik gösterdiğim bir kaç hususa değinmek istiyorum.

Kullanım kolaylığı benim için bir faktör değil çünkü iyi bir eklenti Kullanım kolaylığıyla belirlenemez. Aynı şekilde bir eklentinin ücretli veya ücretsiz olması da iyi veya kötü olduğu anlamına gelmez. Ücretli veya ücretsiz olabilir bu bir etken değildir. Eklenti meta taglarına neler ekliyor, Site üzerindeki etkisi nedir, kullanıcıya neler sunuyor, Sunucu üzerine yüklediği yük miktarı, sunucu yanıt süresindeki değişiklik gibi bazı önemli faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda google güncellemelerini takip ederek yayınlanan yeni algoritmalara göre güncellenmelidir.

Ben dahil bir çok developer tarafından kullanılan ve alanında en iyi olduğunu düşündüğüm Yoast SEO eklentisi açık ara farkla en iyisidir. Yoast ücretli ve ücretsiz olarak wordpress kullanıcılarına sunuluyor. Ücretsiz olarak kullanımında birkaç özellik dışında genel olarak her şeyi kullanabiliyorsunuz. Eklenti sizlere makale yazarken destek sağlamasının yanında bir çok ek özelliği ile hizmet sunuyor. Yoast ile One page SEO işlemlerinizi tam anlamıyla yerine getirebilir özgün içeriklerle yüksek sıralamalara sahip olabilirsiniz. Eklentinin Local SEO, İmage SEO, Video SEO gibi modülleride bulunmaktadır.

Premium sürümü ile sayfa başına 5 anahtar kelime optimizasyonu yapabilirsiniz, ücretsiz sürümde ise en fazla 1 anahtar kelime girebiliyorsunuz. Google, Facebook ve twitter önizlemeleri premium sürümde mevcutken ücretsiz sürümde sadece google önizlemesi mevcut. Premium sürümün en can alıcı ayrıntılarından bir tanesi de sizlere site içi linkleme önerileri sunmasıdır, ücretsiz sürümde böyle bir özellik bulunmuyor. Aynı zamanda bir kaç ufak özelliğin yanında premium sürümden faydalanan kullanıcılar için 7/24 e-posta ile destek alabiliyorsunuz.

Yoast SEO eklentisine geçiş yapmak isteyen ancak bu konu hakkında bilgi sahibi olmayanlar için bir uzman tarafından destek almasını tavsiye ederiz.

Not: Eklentilerin aldıkları puanlar göz önünde bulundurulmamıştır.

En iyi wordpress SEO eklentisi” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir